Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2021

Drodzy Diecezjalnie!

Święta Rodzina z Nazaretu niezmiennie jest wzorem i inspiracją dla każdej rodziny w budowaniu trwałych relacji, wartości pracy i tworzenia przestrzeni miłości dla okazywania sobie wzajemnego szacunku. Przeżywając w całym Kościele powszechnym Rok św. Rodziny i Rok św. Józefa chcemy jeszcze głębiej odkryć znaczenie i piękno rodziny, pragnącej przeżywać codzienność razem z Bogiem i sobą nawzajem, jak Święta Rodzina.

Pragnę więc zaprosić Was na Diecezjalne Święto Rodziny, które będziemy przeżywać w całej diecezji 20 czerwca. Centralne obchody tego święta zgromadzą nas w Starym Sączu, gdzie na Ołtarzu Papieskim będzie sprawowana o godz. 1100 uroczysta Eucharystia, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Drogie mojemu sercu rodziny!

Serdecznie zapraszam Was do włączenia się w głoszenie Ewangelii rodziny poprzez przyjazd do Starego Sącza i zbudowanie wspólnoty modlitwy i radości wynikającej z możliwości ubogacania się nawzajem swoją realną obecnością.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

 

Msze św. dziś i za tydzień jak w każdą niedzielę, z dodatkową Mszą w kościele o godz. 1000. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – bł. Michała Kozala, i męcz.
  • we wtorek – 9 rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w naszych modlitwach o jego posłudze
  • w czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego,
  • w przyszłą niedzielę – Diecezjalne Święto Rodziny

Tradycyjne letnie nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu będzie w najbliższą niedzielę. Procesja na cmentarz po Mszy o godz. 1500. Uporządkujmy groby naszych bliskich, zadbajmy o ich otoczenie. Pamiętajmy o segregowaniu odpadów. W miarę możliwości prosimy, by zabrać odpady z cmentarza do śmieci domowych.

Jutro rozpoczną się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłą Zofię Więcław.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia k. Rzeki: Dawid Żelazko, Marek Kotkiewicz, Maria Kunicka, Józef Kowalczyk, Wojciech Gamoń. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Starosta Limanowski informuje, że od jutra do 25 czerwca należy liczyć się z utrudnieniami drogowymi od mostu w Berdychowie do centrum Przyszowej w godz. 800 – 1800. Ruch będzie odbywał się wahadłowo. Zaleca się korzystanie z innych dróg. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych czas prac może ulec zmianie. Prosimy o wyrozumiałość.