Msze św. dziś i za tydzień jak w każdą niedzielę, z dodatkową Mszą w kościele o godz. 1000.

Trwa oktawa Bożego Ciała Msze święte z procesją eucharystyczną w kościele rano i wieczorem. W czasie oktawy modlimy w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii, prosząc o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych:

 • w poniedziałek wieczorem – w int. mieszkańców Berdychowa
 • we wtorek rano – w int. mieszkańców Stronia – Zagórów
 • we wtorek wieczorem – w int. mieszkańców Stronia – Wolica
 • w środę rano – w int. mieszkańców Długołęki–Świerkli
 • w środę wieczorem – w int. mieszkańców Stronia – Kasprzakówka – Wieś
 • w czwartek wieczorem – w int. mieszkańców Stronia – Podkrakowiec, Stronie k. Rzeki (Rola)

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

 • jutro – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb i męcz.
 • we wtorek – św. Jadwigi Królowej
 • w czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy w tym dniu na błogosławieństwo dzieci i wianków podczas Mszy wieczornej
 • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Procesja w tym dniu rano i wieczorem.
 • w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Tradycyjne letnie nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu będzie za dwa tygodnie, w niedzielę, 20 czerwca. Uporządkujmy groby naszych bliskich, zadbajmy o ich otoczenie. Pamiętajmy o segregowaniu odpadów. W miarę możliwości prosimy, by zabrać odpady z cmentarza do śmieci domowych.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia k. Rzeki: Maria Ciągło, Bartłomiej Kunicki, Jan Kunicki, Stanisława Kunicka, Wiesław Żelazko. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Siostry Służebniczki zapraszają do duchowej łączności w dziękczynieniu za beatyfikację Edmunda Bojanowskiego z racji 150 rocznicy jego śmierci. Włączmy się w modlitwę o jego kanonizację i o dar nowych powołań do zgromadzenia.

Spotkanie informacyjne na temat budowy gazociągu w Przyszowej odbędzie się we wtorek o godz. 1030 w świetlicy wiejskiej.

Pogrzeb śp. Roberta Górowskiego będzie w czwartek o godz. 1400 (o 1330 różaniec).

Pogrzeb śp. Zofii Wrzos, mamy ks. Pawła – jutro o 1200 w Ciężkowicach.

Pogrzeb śp. ks. Edwarda Bryły – we wtorek o 1330 w Szczepanowie.

Polećmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.