Msze św. dziś i za tydzień jak w każdą niedzielę, z dodatkową Mszą w kościele o godz. 1000.

Zespół Synodalny zapraszamy dziś na spotkanie na plebanii o godz. 1700.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • jutro – Święto Nawiedzenia NMP. Po Mszy wieczornej zakończenie nabożeństw majowych.
  • we wtorek – św. Justyna, męcz.
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 700, 1000 i 1500, w Stroniu o godz. 830. Po Mszy o godz. 1000 będzie procesja do czterech ołtarzy. Nie będzie w tym dniu procesji po południu. Dziewczęta i panie z Zespołu Przyszowianie prosimy o przygotowanie feretronów, panów o przygotowanie chorągwi, Cech Światła – baldachimu. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami, a także dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.
  • w sobotę – św. Bonifacego, i męcz.

W oktawie Bożego Ciała Msze święte z procesją eucharystyczną w kościele rano i wieczorem. W czasie oktawy będziemy się modlić w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii, prosząc o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych:

  • w piątek rano – w int. mieszkańców Stronia – Golcówki
  • w piątek wieczorem – w int. mieszkańców Przyszowej – Cabałówka
  • w sobotę wieczorem – w int. mieszkańców Stronia – Wieś i Podzagórów

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi przed Bożym Ciałem. Spowiedź wyjątkowo we wtorek i środę: w Stroniu o 1600 i Msza Św. o 1630, w kościele spowiedź o 1700 i Msza Św. o 1800.

W I piątek Msza Św. w kościele o 630 i 1800, w Stroniu o 1630. Spowiedź pół godz. przed Mszą.

W piątek udamy się do chorych: ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin i ks. Kacper od 1000.

Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę w kościele po Mszy po 630, w Stroniu po Mszy o 800.

Rocznicę I Komunii Św. będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 1130. Próba przed rocznicą będzie w piątek o godz. 1700. Zapraszamy uczniów klas IV z rodzicami. Zachęcamy dzieci i rodziców do spowiedzi we wtorek i środę przed Bożym Ciałem.

Gratulujemy pielgrzymom ukończenia pierwszego etapu Rodzinnego Pielgrzymowania. Zapraszamy na najbliższe 26 czerwca z Podegrodzia do Barcic.

We wtorek rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Janinę Król, Annę Wilk, Jana Żelazko i Stanisława Serafina; w sobotę za Józefa Hybla, Celinę Kożuch i Jana Frączka.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Beata Zwolińska, Jerzy Gurgul, Adam Dara, Adam Plata, Andrzej Kunicki, Kunegunda Kunicka. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.