Msze św. dziś i za tydzień jak w każdą niedzielę, z dodatkową Mszą w kościele o godz. 1000.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

 • jutro – Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, drugi dzień świąt. Msze św. jutro
  w kościele o godz. 630, 900 i 1800, w Stroniu tylko po południu o godz. 1700.
 • w środę – św. Filipa Nereusza, Jest to także Dzień Matki. Składamy wszystkim Mamom najlepsze życzenia i zapraszamy dzieci z mamami do modlitwy w tym dniu zwłaszcza podczas Mszy wieczornej i nabożeństwa majowego.
 • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w sobotę – św. Urszuli Ledóchowskiej,
 • w najbliższą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to także kolejna Niedziela Synodalna. W przyszłą niedzielę kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele i w kaplicy w Stroniu po Mszy św. wieczornej, w niedzielę w kościele o godz. 1500, a w Stroniu o godz. 1400.

Zespół Synodalny zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę na plebanii o godz. 1700.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W procesji udamy się tradycyjną trasą. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

 1. Przy domu p. Skirlińskich – mieszkańców Cydzówki: Władsyław Dara, Weronika Pająk, Jarosław Pająk, Janusz Pająk, Ryszard Sosnowski, Teofil Kuzak, Józef Kuzak, Sławomir Szabla, Józef Kęska, Krzysztof Kęska
 2. Przy szkole – mieszkańców Okręglicy: Adam Kowalik, Paweł Sikoń, Maria Gillis, Elżbieta Wilczyńska, Kazimierz Galus, Tomasz Woźniak, Stanisław Kroczek, Joanna Florek, Dariusz Malawski, Maria Wilk, Józef Górliński, Barbara Górlińska, Andrzej Król
 3. Przy domu p. Mordarskich – mieszkańców Zagórza: Józef Kornaś, Józef Florian, Damian Sawa, Arkadiusz Skirliński, Jerzy Hebda, Andrzej Kroczek, Wojciech Kroczek, Józef Hebda, Tomasz Polański, Edyta Trela, Paweł Skirliński, Tomasz Skirliński, Stefan Deptuch
 4. Przy domu katechetycznym – mieszkańców Stronia – Wolica z Podkrakowca: Jan Wardęga, Maria Król, Tomasz Król, Stanisław Ciągło, Marian Wilk, Bartłomiej Gacal, Stanisław Gacal, Stanisław Hanzel, Jakub Kowalczyk, Wacław Zasadni, Janusz Dyrek, Roman Janiak.

Prace przy ołtarzach koordynuje ks. Marcin.

W sobotę zapraszamy na Rodzinne Pielgrzymowanie drogami św. Jakuba z Przyszowej do Podegrodzia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 830. Zapisy na bus powrotny do czwartku w zakrystii lub kancelarii.

OSP Stronie zaprasza na Mszę św. z nabożeństwem majowym w intencji druhów i ich rodzin oraz mieszkańców Stronia w sobotę, 29 maja o godz. 1630. W tym dniu nie będzie już w Stroniu Mszy o 1800.

W związku z nadal niepewną sytuacją epidemiczną informujemy, że I Komunia Święta w przyszłym roku odbędzie się w sobotę, 14 maja (przed III niedzielą maja)

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłą Teresę Jedlecką.

Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie w piątek, 11 czerwca 2021 r. o godz. 1900. Zapisy poprzez email lub sms, szczegóły na stronie naszej parafii (kliknij).

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Marek Wajda, Władysław Kunicki, Henryk Pietrzak, Władysław Kunicki, Eugeniusz Migacz. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Pogrzeb śp. Edwarda Nawalańca – taty ks. Kazimierza będzie jutro o godz. 1100. Polećmy go i zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…