VII Niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

Msze św. dziś i za tydzień jak w każdą niedzielę, z dodatkową Mszą w kościele o godz. 1000.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – św. Stanisława Papczyńskiego,
  • w najbliższą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele i w kaplicy w Stroniu po Mszy św. wieczornej, w niedzielę w kościele o godz. 1500, a w Stroniu o godz. 1400.

Dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą zapraszamy na przeżywanie Białego Tygodnia codziennie na godz. 1800.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do tej uroczystości i za każdą pomoc w jej zorganizowaniu. Dziękujemy także za dar ołtarza do kościoła – nowe urządzenie i mikrofon do nagłośnienia zewnętrznego.

 

Od 31 grudnia 2020 roku przeżywamy w Kościele Święty Rok Compostelański, związany z kultem św. Jakuba Starszego Apostoła, którego ciało według tradycji spoczywa w Stantiago de Compostela w Hiszpanii oraz Rok Rodziny pod patronatem św. Józefa.

Z tej okazji pragniemy zaproponować RODZINNE PIELGRZYMOWANIE drogami św. Jakuba. Rok Święty jest dla nas motywacją, by odkryć Beskidzką Drogę św. Jakuba, która przebiega przez naszą parafię.

By pielgrzymowanie było możliwe dla młodszych, jak i starszych, planowane odcinki będą krótsze, co jak wierzymy przyczyni się do chętnego udziału.

Na pierwszy etap z Przyszowej do Podegrodzia, zapraszamy w sobotę 29 maja. Mszy Świętej na rozpoczęcie naszego pielgrzymowania, będzie przewodniczył Kustosz Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Brzesku oraz Kapelan Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego – Ks. Prałat Józef Drabik.

Zapisy na bus powrotny przyjmujemy w zakrystii do czwartku 27 maja.

Wszelkie informacji można znaleźć na naszej stronie parafialnej (kliknij). Zapraszamy.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Jakub Sułkowski, Maria Kunicka, Kazimierz Skoczeń, Ignacy Wajda, Michał Wajda. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Pogrzeb śp. Józefa (m) Jasicy z Berdychowa będzie jutro o godz. 1500.