Msze św. dziś i za tydzień jak w każdą niedzielę, z dodatkową Mszą w kościele o godz. 1000.

• jutro – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w kościele o godz. 700, 1100, 1500 (Msza w intencji strażaków) i o 1800 (Msza w intencji Ojczyzny), w Stroniu o godz. 900 i 1700.
  • we wtorek – św. Floriana, męcz.
  • w czwartek – Święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów
  • w sobotę – Uroczystość św. Stanisława, i męcz., głównego patrona Polski i diecezji

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele i w kaplicy w Stroniu po Mszy św. wieczornej, w niedzielę w kościele o godz. 1500, a w Stroniu o godz. 1400.

Próby przed uroczystością I Komunii Św. odbędą się we wtorek:

• Stronie i kl. III A z Przyszowej o godz. 1630
  • Berdychów i kl. III B z Przyszowej po Mszy wieczornej (ok. 1845)

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadać będziemy w te dni w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630, a w kościele od godz. 1700 i Msza Św. o godz. 1800.

W piątek udamy się do chorych: ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin i ks. Kacper od 1000.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Marię Rakowską, Józefę Pietrzak i Annę Biernat, a od czwartku za zmarłych: Wiktorię Leśniak, Marię Sędzimir i Zofię Więcław.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Adam Ryś, Janusz Sułkowski, Edward Gurgul, Jan Spyrka, Roman Gurgul. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Pogrzeb śp. Emilii Liszki ze Stronia będzie jutro (poniedziałek) o godz. 1300. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…