IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza
Niedziela Synodalna

Msze św. dziś i za tydzień jak w każdą niedzielę z dodatkową Mszą w kościele o godz. 1000. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w czwartek – św. Katarzynę ze Sieny, patronkę Europy

W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zapraszamy codziennie w kościele
i w kaplicy w Stroniu po Mszy św. o godz. 1800, w niedzielę w kościele o godz. 1500, a w Stroniu o godz. 1400. Podtrzymujmy również zwyczaj odprawiania nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Przy tej okazji postarajmy się o odnowienie
i przyozdobienie kwiatami tych miejsc.

Zmiana tajemnic różańcowych w I sobotę miesiąca w kościele po Mszy porannej, w Stroniu po Mszy o godz. 1800.

W sobotę zapraszamy dzieci klas III z rodzicami na próbną spowiedź:

  • Berdychów i Stronie o godz. 900,
  • III a z Pryszowej o godz. 1000,
  • III b z Przyszowej o godz. 1100

W sobotę rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Celinę Kożuch, Stanisława (m) Bargła i Józefa (m) Hybla.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy i nabożeństwa majowego będziemy modlić się razem z Zespołem Przyszowianie. Zapraszamy.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Tomasz Gurgul, Adam Gurgul, Jerzy Gurgul, Paweł Bodziony, Kazimierz Sułkowski. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę w Łukowicy przed budynkiem przedszkola im. św. Jana Pawła II odbędzie się kiermasz charytatywny dla Bartusia Platy z Przyszowej. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej (kliknij).

Wójt Gminy Łukowica zawiadamia o przystąpieniu do sporządzania Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy. Zainteresowani mogą składać wnioski do 14 maja. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej (kliknij).

Pogrzeb śp. Stanisława Serafina będzie jutro o godz. 1400.
Pogrzeb śp. Stefanii Leśniak we wtorek o godz. 1400.
Polećmy tych zmarłych i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…