III Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna

Msze św. dziś i za tydzień jak w każdą niedzielę z dodatkową Mszą w kościele o godz. 1000.

Wczoraj w bazylice w Limanowej do grona lektorów zostało włączonych 20 ministrantów naszej parafii. Gratulujemy i życzymy owocnej posługi przekazywania słowa Bożego.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

  • w piątek – Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski; z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych
  • w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Jest to także Niedziela Synodalna. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W sobotę i niedzielę będziemy przeżywać wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi bp Artur Ważny.

Program wizytacji

W sobotę:

1500 – Bierzmowanie kandydatów z Berdychowa i Stronia

1700 – Bierzmowanie kandydatów z Przyszowej

W niedzielę zapraszamy na spotkania po Mszach przedstawicieli grup duszpasterskich:

700 – Przedstawiciele grup dorosłych (Zelatorzy Róż Różańcowych, Rada duszpasterska i ekonomiczna, Rodzina Edmundowa, Czciciele Miłosierdzia, Akcja Katolicka, Caritas)

830 – Przedstawiciele młodzieży (Lektorzy i Grupa Młodzieżowa)

1000 – dodatkowa Msza Św.

1000 /w Stroniu/ – Przedstawiciele grup dorosłych (Zelatorzy Róż Różańcowych, Kółka Koronkowe, Akcja Katolicka, Domowy Kościół)

1130 – Przedstawiciele dzieci (ministranci i DSM)

1400 /w Stroniu/ – Przedstawiciele dzieci (LSO i PDMD)

1500 – Zakończenie wizytacji

Bardzo prosimy o zachowywanie reżimu sanitarnego. W związku z tym w Mszach z udzieleniem sakramentu bierzmowania prosimy by wewnątrz kościoła uczestniczyli tylko kandydaci i świadkowie.

Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na tzw. Jasne Dni – ostatni etap przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Msza Św. i próba uroczystości dla kandydatów:

  • z Berdychowa i Stronia: w poniedziałek i wtorek o 1800 (spowiedź we wtorek o 1700)
  • z Przyszowej: w czwartek i piątek o 1800(spowiedź w piątek o 1700)

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Robert Leśniak, Zofia Dynowska, Jan Waksmundzki, Bronisław Dynowski, Jan Gurgul. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jutro rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłą Józefę Wilczyńską.

Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim