Dziś poświęcenie palm na zewnątrz kościoła o godz. 1130, w Stroniu o godz. 1000. Po Mszy – Konkurs Palm. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu nagród sponsorom indywidualnym i radom sołeckim z Przyszowej i Stronia, które będą oceniać palmy.

Gorzkie Żale dziś w kościele o godz. 1500, w Stroniu o godz. 1400.

Spowiadamy w ciągu tygodnia przed Mszami, a w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o 800.

Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie będą o godz. 1800.

Jeśli ktoś z obłożnie chorych pragnie przyjąć kapłana z posługą sakramentalną przed Świętami, prosimy zgłosić ten fakt telefonicznie lub w zakrystii. Zgłoszonych chorych odwiedzimy w Wielki Wtorek od godz. 1000.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Zofia Liszka, Bogdan Kunicki, Józefa Kunicka, Adam Augustynek, Krzysztof Wilk. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wielki Czwartek

1800 – Msza Wieczerzy Pańskiej (Później adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy do godz. 2200.)

Wielki Piątek

Adoracja w Ciemnicy od godz. 700 do 1700.

800 i 1700 – Droga krzyżowa

1800 – Liturgia Męki Pańskiej Później adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie do północy.

W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą. W ten dzień rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia. Postarajmy się przyozdobić krzyże przydrożne i krzyż misyjny.

Wielka Sobota

Adoracja w Grobie od godz. 600 do 2000.

Święcenie pokarmów na zewnątrz kościoła od godz. 700 do 1300 co pół godziny, w Stroniu na zewnątrz kaplicy o 1100 i 1130.

2000 – Wigilia Paschalna Na tę liturgię przynieśmy świece.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

600 – Procesja rezurekcyjna i Msza Św. Prosimy o przygotowanie baldachimu. W tym roku procesja odbędzie się bez chorągwi i feretronów.

W tym dniu Msze jeszcze o 830, 1000, 1130 i 1500, w Stroniu o 1000 i 1400.

Poniedziałek Wielkanocny

Msze Św. o godz. 700, 830, 1000, 1130 i 1500, w Stroniu o 1000 i 1400.

 

 

INFORMACJE W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI SANITARNYMI

 

Biskup Tarnowski przypomina, że wierni są zwolnieni z obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej w niedziele i święta nakazane tzn. nie popełniają grzechu ciężkiego, gdy w niej nie uczestniczą.

Wszyscy, którzy podejmują decyzję o uczestnictwie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia powinni wziąć pod uwagę, że może się to wiązać z koniecznością pozostawania na zewnątrz kościoła.

Przez cały dzień kościół pozostaje otwarty. Zapraszamy do prywatnej modlitwy. Znajdźmy czas by chwilę się pomodlić w kościele, przed Najświętszym Sakramentem w Ciemnicy czy Grobie i zróbmy miejsce dla innych. Zachęcamy także do modlitwy w gronie rodzinnym zwłaszcza przed tradycyjnym śniadaniem w Niedzielę Wielkanocną.

Prosimy o zachowywanie limitu osób przebywających w kościele. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną.

Zachęcamy do łączenia się duchowego z celebracjami dzięki różnego rodzaju transmisjom. Link do transmisji z naszego kościoła znajduje się na naszej stronie internetowej.

W Wielki Piątek nie udziela się Komunii Świętej poza wieczorną Liturgią Męki Pańskiej.

Osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.

W Wielką Sobotę Komunię św. zanosi się tylko umierającym jako wiatyk.