Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Gorzkie Żale w niedzielę:

  • w kościele o godz. 1500 i po nich Msza Święta
  • w Stroniu o godz. 1400 i po nich Msza Święta

Droga Krzyżowa:

  • w kościele:     w piątek o godz. 545 i 1700 oraz o 1930 (Prowadzona przez młodzież. Zapraszamy szczególnie młodzież kl. 7 i 8)

                     w niedzielę o godz. 1030 i 1400 (Prowadzona przez Przewodników Kalwaryjskich)

  • w Stroniu:      w piątek o godz. 1700  

Jeśli jeszcze ktoś nie skorzystał z sakramentu pokuty to zachęcamy, by nie zwlekać ze spowiedzią. Spowiadamy w ciągu tygodnia przed Mszami świętymi.

Nie będzie w tym roku drogi krzyżowej w plenerze, ale w piątek jest organizowana nocna Ekstremalna Droga Krzyżowa z Przyszowej do Starego Sącza. Zapraszamy wszystkich chcących wyruszyć na trasę na spotkanie organizacyjne jutro po Mszy wieczornej.

Trwa tydzień modlitw o ochronę życia. Pamiętajmy o tej intencji w modlitwach.

W tym tygodniu przeżywamy:

  • jutro – Dzień Misjonarzy Męczenników
  • w czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Będzie można złożyć deklarację Duchowej Adopcji, by podjąć modlitwę w obronie nienarodzonych. Deklaracje są do zabrania na stoliku za ławkami. Msze św. w tym dniu będą w kościele o godz. 630, 1100, 1800, a w Stroniu o godz. 900 i 1700.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm w kościele o godz. 1130, w Stroniu o godz. 1000. Po Mszy – Konkurs Palm. Prosimy sponsorów o pomoc finansową w ufundowaniu nagród dla tych, którzy wykonali największe i najpiękniejsze palmy. Składka z Niedzieli Palmowej przeznaczona jest jako jałmużna postna na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziewczynki z DSM rozprowadzają palmy i stroiki przy wyjściu z kościoła. Diecezjalna

Fundacja AUXILIUM informuje, że prowadzona przez nią Poradnia Specjalistyczna „Arka” (pomoc psychologiczna, prawna, uzależnienia, terapia rodzinna itp.) pozostaje otwarta i przyjmuje pacjentów na wizyty. Rejestracja pod numerem telefonu 146920293 wew. 1.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Andrzej Kita, Bronisław Wilk, Artur Sopata, Kryspin Oleksy, Roman Liszka. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.