Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Gorzkie Żale w niedzielę:
w kościele
o godz. 1500 i po nich Msza Święta
w Stroniu o godz. 1400 i po nich Msza Święta

Droga Krzyżowa:
w kościele
: w piątek o godz. 1500 (dla dzieci) i 1800
w niedzielę o godz. 1030 i 1400 (Prowadzona przez Przewodników Kalwaryjskich)
w Stroniu:      w piątek o godz. 1630

W tym tygodniu będziemy przeżywać Renowację Misji Świętych. Nauki rekolekcyjne będą głosić ojcowie redemptoryści: Witold Baran i Marcin Klamka. W związku z tym nastąpią zmiany w planie Mszy Św. i nabożeństw.

Rozpoczęcie w środę – w Stroniu o 1700, w Przyszowej o 1830 i 2000

Nauki rekolekcyjne dla wszystkich od czwartku do soboty – w Przyszowej o 900, 1830 i 2000, w Stroniu o 1700. Od czwartku do soboty nie będzie Mszy porannej o 630.

Spotkania dla dzieci ze szkół podstawowych wg planu w godzinach popołudniowych.

Msza dla chorych w sobotę o godz. 1100.

Szczegółowy plan jest na stronie internetowej (kliknij), w gablocie oraz w wersji drukowanej do zabrania przy wyjściach z kościoła.

W piątek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze w tym dniu wg porządku rekolekcyjnego: w Przyszowej o 900, 1830 i 2000; w Stroniu o 1700. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W piątek, 26 marca jest organizowana nocna Ekstremalna Droga Krzyżowa z Przyszowej do Starego Sącza. Szczegóły na plakacie (kliknij).

W dwie najbliższe niedziele Dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej będą rozprowadzać palmy i stroiki.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłego Marka Gurgula, a od jutra za Marię Rakowską i Józefę Pietrzak.

Dziękujemy panom: Stanisławowi Pietrusze, Józefowi Wróblowi, Stanisławowi Placie, Janowi Wolakowi, Ryszardowi Skirlińskiemu i Stanisławowi Mordarskiemu za wykonanie nowej wiaty na stemple i deski przy zabudowaniach parafialnych. Bóg zapłać

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Stanisław Sułkowski, Władysław Michalik, Maciej Olesiak, Wojciech Jonik, Jan Gurgul. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.