II Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Synodalna

Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

Obchodzimy dziś Dzień Modlitwy Postu i Solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy głoszą Ewangelię na całym świecie. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.

Dziś spotkanie Zespołu Synodalnego na plebanii o godz. 1700. Zapraszamy.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa:

  • w kościele:
    • w piątek o godz. 545 i 1730 oraz o 1930 (Prowadzona przez młodzież. Zapraszamy szczególnie młodzież kl. 7 i 8)
    • w niedzielę o godz. 1030 i 1400 (Prowadzona przez Przewodników Kalwaryjskich)
  • w Stroniu: w piątek o godz. 1630 (i po niej Msza Św.)

Gorzkie Żale w niedzielę:

  • w kościele o godz. 1500 i po nich Msza Święta
  • w Stroniu o godz. 1400 i po nich Msza Święta

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek i w piątek: w Stroniu od godz. 1600, a droga krzyżowa i Msza św. o godz. 1630, w Przyszowej spwoedź o godz. 1700, droga krzyżowa o 1730,a Msza św. o godz. 1800. Do chorych udamy się z posługą duszpasterską w piątek: ks. Proboszcz od 830; ks. Marcin i ks. Kacper od 1000.

Młodzież z klas 8 przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w czwartek na Mszę Św. o godz. 1800.

Na stoliku za ławkami są baranki i paschaliki wielkanocne.  Nabywając je wspieramy dzieło miłosierdzia Caritas, składając ofiarę min. 6 zł.

W tym tygodniu powierza się troskę o kaplicę następującym rodzinom z Dobrej Wody; Marek Bugajski, Jan Bugajski, Adam Bugajski, Sebastian Kowalczyk, Sławomir Salamon. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jutro rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za † Celinę Kożuch, Teresę Hebda i Józefa Hybla, a od środy za † Krystynę Iwan i Stanisława Bargła.

Dziękujemy P. Józefowi Trzcińskiemu i gminie za odśnieżanie parkingów przy kościele oraz P. Jerzemu Śmierciakowi za opracowanie dokumentacji na nowe oświetlenie wokół kościoła i władzom powiatowym za ufundowanie i zamontowanie lamp. Bóg zapłać.

Zarząd OSP w Przyszowej zaprasza druhów i osoby wspierające na walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze, które odbędzie się 13 marca 2021 o godz. 1500 w budynku OSP w Przyszowej. Zaprasza także tych, którzy chcieliby bezinteresownie nieść pomoc innym do wstąpienia w szeregi straży.