1. Dzisiaj nabożeństwo czterdziestogodzinne prowadzą mieszkańcy Długołęki.
 2. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach. Prośmy o ducha pokuty i wyrzeczenia dla uzależnionych.
 3. W Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post i czas Komunii Świętej wielkanocnej. Msze Święte i posypanie głów popiołem w kościele o godz. 630, 1100 i 1800, w Stroniu o 900 i 1700. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta; dla osób między 18 a 60 rokiem życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia). Ofiary na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Caritas.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa

 • w kościele: w piątek o godz. 545 i 1700 oraz o 1930 (Prowadzona przez młodzież. Zapraszamy szczególnie młodzież kl. 7 i 8)

                          w niedzielę o godz. 1030 i 1400 (Prowadzona przez Przewodników Kalwaryjskich)

 • w Stroniu: w piątek o godz. 1700

Gorzkie Żale w niedziele:

 • w kościele o godz. 1500 i po nich Msza Święta
 • w Stroniu o godz. 1400 i po nich Msza Święta
 1. Od czwartku Msze w tygodniu w kościele o 630 i 1700 w Stroniu o 1700.
 2. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami na Mszę Św. i spotkanie w czwartek o godz. 1700.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 1130 będzie uroczyste przyjęcie nowych ministrantów. W marcu rozpocznie się kurs lektorski. Zachęcamy także tych, którzy nie służą przy ołtarzu, a chcieliby zostać lektorami. Zapisy u ks. Kacpra.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 5. W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Bronisław Bargieł, Adam Świechowski, Stanisław Kunicki, Władysław Gurgul, Bolesław Bugajski. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Sołtysi informują, że w związku z epidemią nakazy płatnicze nie będą roznoszone do domów, ale należy je odebrać u sołtysa w domu. Można także na miejscu wnieść opłaty:
 • Berdychów – codziennie 1400 – 1900
 • Stronie – od poniedziałku do soboty 1500 – 1800
 1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowicy informuje, iż rodziny z których dzieci mają przyznane posiłki w szkołach finansowane przez GOPS mają obowiązek do dnia 24 lutego 2021r. złożyć w Ośrodku stosowne dokumenty potwierdzające dochód w rodzinie za styczeń 2021r. Niezgłoszenie się w tym terminie będzie skutkowało wstrzymaniem finansowania posiłków dla dziecka od miesiąca marca 2021r.