1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się, aby podzielony Kościół Chrystusowy był jedną Rodziną Bożą.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
 • w czwartek – św. Agnieszkę, i męcz., Dzień Babci
 • w piątek – Dzień Dziadka. Życzymy naszym babciom i dziadkom zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz miłości od najbliższych, a zmarłym wypraszamy radość nieba.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje parafialne.
 2. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.
 3. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
 4. Poza parafią są sprawowane msze gregoriańskie za zmarłych: Marię Wnęk, Krystynę Iwan, Władysławę Jasica i Józefa Hybla.
 5. Intencje mszalne na nadchodzący tydzień są dostępne na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Gdyby ktoś nie korzystał z internetu może z zakrystii zabrać drukowane intencje mszalne.
 6. W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy z Podkrakowca: Szewczyk Mieczysław, Szewczyk Tomasz, Chojnacki Witold, Jachymiak Dariusz, Więcław Zofia.
 7. Lecznica weterynaryjna informuje o obowiązkowym szczepieniu psów. Odbędzie się w Stroniu w sobotę, 23 stycznia (Wolica koło p. Tomaszka – 830; na przystanku – 900; koło p. Liszki – 1000; harmonogram dostępny jest także na stronie Urzędu Gminy)