1. W tym tygodniu przeżywamy:
 • w środę – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. w tym dniu jak w niedziele. Po Mszach Św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Poświęconą kredę i mirrę wraz z węgielkiem, który możemy w domu zapalić i nałożyć kadzidło, można nabyć u ministrantów składając dobrowolną ofiarę. Jest to również Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Módlmy się za misjonarzy, którzy pozostawili swoich najbliższych i udali się do krajów misyjnych, aby głosić Ewangelię. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Kacper. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia wszelkiego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w pracy duszpasterskiej.
 • w czwartek – I czwartek miesiąca, Msza w Stroniu o 1630, w Przyszowej o 1700
 • w niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego

 

 1. Zapraszamy mieszkańców kolejnych rejonów na Msze Św. „kolędowe”. Prosimy o przynoszenie wody do poświęcenia. Porządek Mszy „kolędowych” w najbliższym tygodniu:
 • Poniedziałek, 1700 – Okręglica; 1800 – Osiedle Słoneczne
 • Wtorek, 1700 – Podkanina; 1800 – Wądole – całość
 • Piątek, 1700 – Przyszowa k. drogi od P. Kuzarów do P. Biedroniów
 • Sobota, 1700 – Przyszowa k. drogi od P. Wygodów do P. Kamińskich; 1800 – Wilcza Góra

 

 1. Poza parafią są sprawowane msze gregoriańskie za zmarłych: Marię Wnęk, Janusza Jurka, Józefa Hybla, Krystynę Iwan i Władysławę Jasica.

 

 1. Intencje mszalne na nadchodzący tydzień są dostępne na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Gdyby ktoś nie korzystał z internetu może z zakrystii zabrać drukowane intencje mszalne.

 

 1. W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy z Podkrakowca: Bartłomiej Gacal, Stanisław Gacal, Stanisław Hanzel, Jakub Kowalczyk, Wacław Zasadni. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.