1. Nowenna do Dzieciątka Jezus codziennie po Mszy św. porannej, a dzisiaj przed Mszą św. o godz. 1500.

 

 1. Od wtorku będzie można zabrać z kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Trzeba przynieść swój lampion.

 

 1. Do Świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy się również poprzez spowiedź świętą. Będziemy spowiadać:
 • w Stroniu w poniedziałek od godz. 1530
 • w kościele we wtorek od godz. 1500 i w środę w godz. 800 – 1000 i od 1500.

Zapraszamy.

 

 1. Wigilia Bożego Narodzenia w czwartek. Przeżyjmy ten dzień tradycyjnie, zachowując post. Pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej: o wspólnej modlitwie rodzinnej i łamaniu się opłatkiem. Niech ojciec rodziny odczyta fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Zachęcamy Was do śpiewu kolęd przy stole wigilijnym i podczas Świąt.

 

 1. Zapraszamy na Pasterkę:
 • w Stroniu o godz. 2230
 • w kościele parafialnym o północy.

Składka zbierana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 

 1. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w niedzielę i dodatkowa o godz. 1000. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i kaplicy w Stroniu.

 

 1. W sobotę – drugi dzień świąt – święto św. Szczepana Męczennika. Msze św. przed południem jak w niedzielę. Po południu Mszy św. w kościele i w Stroniu nie będzie. W tym dniu ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje w kościele.

 

 1. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych. Jest podwójny numer Gościa i Niedzieli, dlatego są droższe.

 

 1. W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy z Podkrakowca: Jan Jurczyk, Józef Sułkowski, Krzysztof Wojnarowski, Piotr Wardęga, Wojciech Wardęga. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.