III Niedziela Adwentu
/GAUDETE – Radujcie się/

Zarządzenie dotyczące wizyty duszpasterskiej w diecezji tarnowskiej w roku duszpasterskim 2020/2021 (kliknij)

 

  1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną GAUDETE to znaczy Radujcie się – bo Pan jest blisko. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają „Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin – /w miejsce dawnych Suchych Dni Adwentu/ Modlimy się w intencji matek oczekujących potomstwa.

 

  1. W poniedziałek wspominamy św. Jana od Krzyża.

 

  1. W środę rozpoczniemy nowennę do Dzieciatka Jezus po Mszy porannej.

 

  1. Przypominamy, że z powodu pandemii w tym roku nie będzie spowiedzi przedświątecznej z większą liczbą spowiedników, dlatego zachęcamy do spowiedzi w ciągu tygodnia. Kapłani spowiadają pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Z posługą sakramentalną udamy się do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Zgłoszonych chorych będziemy odwiedzać z Najświętszym Sakramentem w sobotę, 19 grudnia od godz. 900.

 

  1. Robiąc porządki przedświąteczne na cmentarzu prosimy o oddzielanie doniczek plastikowych od kwiatów. Zabierajmy również odpady do śmieci domowych.

 

  1. W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy z Podkrakowca: Gurgul Jan, Zelek Piotr, Chlebek Aniela, Wadowski Stanisław, Gurgul Marek. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.