II Niedziela Adwentu

Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu obchodzimy dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego – patrona pszczelarzy. Zapraszamy wszystkich pszczelarzy do modlitwy w tym dniu.
  • we Wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 630, 1100 i 1800,a w Stroniu o godz. 900 i 1700.  Uczniowie klas III otrzymają cudowny medalik na Mszy św. w Stroniu o godz. 1700 a w kościele o godz.  1800.

Na Msze św. Roratnie zapraszamy dzieci z lampionami i was wszystkich na godz. 1700 w kościele i w Stroniu.

Za ławkami są świece na stół wigilijny. Dochód z rozprowadzania tych świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin.

W następną niedzielę dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

Zachęcamy do czytania Pisma św. i czasopism religijnych.

Firma ZIDBUD informuje, że od poniedziałku wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym w centrum naszej wioski, ponieważ będą kłaść asfalt.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowia: Morzywołek Henryk, Potoniec Janina, Bargieł Marian, Tomaszek Stanisław, Opoka Stanisław. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.