I Niedziela Adwentu

Początek nowego roku liturgicznego pod hasłem:
„Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia, również czcimy w nim pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi. Dziś rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Na Msze św. roratnie zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i was wszystkich codziennie na godz.  1700. Dla dzieci są atrakcyjne nagrody do wylosowania codziennie oraz na koniec Adwentu. W Stroniu Roraty również o godz. 1700.

W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła,
  • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • w piątek – św. Barbary

Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich S. Eligiuszy i P. Organiście składamy najlepsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask.

Uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja będziemy przeżywać w sobotę, 5 grudnia, ponieważ niedziele Adwentu mają pierwszeństwo przed uroczystościami i świętami Pańskimi. Msze św.  o godz. 700, 900, suma o 1100 i 1800. W Stroniu o godz. 1700. Sumie będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi nasz rodak – ks. Piotr Witecki. Po niej wystawienie Najś. Sakramentu, modlitwa do św. Patrona, Te Deum i Boże coś Polskę. Po Sumie spotkanie ze św. Mikołajem. Zapraszamy dzieci i młodzież z grup apostolskich i dzieci z naszej parafii. Sponsorów prosimy o wsparcie św. Mikołaja w przygotowaniu słodyczy dla najmłodszych. W Stroniu spotkanie ze św. Mikołajem po Mszy św. o godz. 1700.

Zapraszamy do spowiedzi przed odpustem. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Nabożeństwa w tygodniu bez zmian.

W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i piątek i sobotę miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek i w piątek w Stroniu od godz. 1600, Msza św. o godz. 1630, w kościele od godz. 1700, Msza św. o godz. 1800. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych w kościele po Mszy porannej, a w Stroniu przed Mszą wieczorną o godz. 1645. Ze względu na pandemię jeszcze nie będziemy odwiedzać chorych.

Za ławkami są świece na stół wigilijny. Złożone ofiary z rozprowadzania tych świec będą przeznaczone jako pomoc dzieciom z biednych rodzin. Są również opłatki na stół wigilijny. Ofiary przyjmuje P. Organista.

Zachęcamy do czytania Pisma świętego i czasopism religijnych.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowia: Wilk Jan, Lorek Zofia, Lorek Wiesław, Wardęga Aleksander, Budek Robert. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.