Uroczystość
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Akcji Katolickiej. Wszystkim ministrantom i lektorom naszej parafii składamy najlepsze życzenia, by zaszczytna służba przy ołtarzu przynosiła im wiele łask Bożych w codziennym życiu. Po sumie odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

  • we wtorek – św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy, męczenników
  • w sobotę – 11 rocznica święceń biskupich biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, szczególnie w tym dniu.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa. Roraty będą codziennie w kościele i w Stroniu o godz. 1700.

Zachęcamy do czytania czasopism religijnych i Pisma Świętego.

Dziś po Mszach Św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć od przyszłej niedzieli przy wyjściach z kościoła, a ofiary złożyć bezpośrednio panu organiście jako jedną z form wynagrodzenia jego posługi organisty w naszej parafii. Ze względu na epidemię w tym roku pan organista nie będzie opłatków roznosił do domów.

/W Stroniu – Przed wejściem do kaplicy będzie można nabyć u lektorów opłatki. Bóg zapłać za złożone do puszek ofiary, przeznaczone na inwestycje/

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich akcji „Oddanie 33”. Są to internetowe rekolekcje, które przygotowują do oddania się Jezusowi przez Maryję. Rozpoczęcie 29 listopada. Więcej informacji na stronie www.oddanie33.pl oraz na plakacie.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowia: Zbigniew Tomaszek, Robert Oleksy, Józef Wróbel, Zofia Rakowska, Mieczysław Janik. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.