Uroczystość
Wszystkich Świętych

Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele i w Stroniu tak, jak w każdą niedzielę. Po Mszy o 1500 w kościele nabożeństwo za zmarłych z wypominkami. W tym roku nie będzie procesji na cmentarz. Przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

Decyzją Stolicy Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych można zyskiwać w dowolne osiem dni całego listopada. Należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych a także wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Św. i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu mogą zyskać odpust odmawiając modlitwy przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej z intencją przyjęcia Komunii Świętej, kiedy tylko to będzie możliwe.

 

Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele o 630, 730 i 1800, w Stroniu o 1630. Przed Mszami św. będą czytane wypominki.

 

Różaniec z wypominkami w oktawie w kościele i Stroniu o 1630, a po nim o 1700 Msza Św.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i w piątek: w Stroniu o godz. 1600 i Msza św. o 1630; w kościele spowiedź o godz. 1700 i Msza św. o godz. 1800.

 

Ze względów bezpieczeństwa nie odwiedzamy chorych z racji pierwszego piątku, tylko na wezwanie w niebezpieczeństwie śmierci. Nie będzie też spotkań grup parafialnych.

 

W sobotę zmiana tajemnic różańca świętego: w kościele po Mszy św. o godz. 630, a w Stroniu o godz. 800.

 

Za tydzień, w niedzielę, Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek przed kościołem na prześladowanych chrześcijan.

 

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowia. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.