XXX Niedziela Zwykła

Przeżywamy kolejną Niedzielę Synodalną. O godz. 1500 różaniec w intencji ofiarodawców i dobrodziejów parafii a po nim Msza Święta.

Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich. Msze Święte w kościele i w Stroniu tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu na cmentarzu będzie prowadzona zbiórka do puszek na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po Mszy o 1500 w kościele nabożeństwo za zmarłych z wypominkami. W tym roku nie będzie procesji na cmentarz. Kartki z wypominkami można jeszcze składać u księży lub u sióstr.

Zachęcamy by odwiedzanie grobów rozłożyć na cały listopad, tym bardziej, że decyzją Stolicy Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych można zyskiwać w dowolne osiem dni listopada. Należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych a także wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Św. i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu mogą zyskać odpust odmawiając modlitwy przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej z intencją przyjęcia Komunii Świętej, kiedy tylko to będzie możliwe.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w sobotę: w Stroniu od godz. 1600, a w kościele od godz. 1700. Msza wieczorna w kościele w sobotę o godz. 1800.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w pielęgnację krzewów wokół kościoła, panom: Janowi Wajdzie, Ryszardowi Skirlińskiemu, Stanisławowi Mordarskiemu, Krzysztofowi Hyblowi, Tomaszowi Skirlińskiemu, Wojciechowi Trzcińskiemu, Dominikowi Treli, Adamowi Placie i Józefowi Hebdzie. Bóg zapłać także za ofiary składane na inwestycje parafialne.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowia.