XXVIII Niedziela Zwykła

XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”

Przed Mszą św. o godz. 1500 będzie nabożeństwo różańcowe. Dziś obchodzimy w całym Kościele XX DZIEŃ PAPIESKI, pod hasłem „Totus Tuus”. Ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będzie można złożyć przed kościołem.

Dzień Edukacji Narodowej będziemy obchodzić w środę. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia: cierpliwości i mądrości w trudnym zadaniu wychowywania młodego pokolenia. Po południu nabożeństwo różańcowe w intencji nauczycieli, nauczycieli emerytowanych i zmarłych. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie nauczycieli, uczniów, młodzież i starszych.

W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek – św. Teresę od Jezusa, w piątek – św. Jadwigę Śląską, w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po Mszach św. o godz. 1700. Pozostałe nabożeństwa bez zmian.

Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek, 17 października, po Mszy i różańcu na plebanii.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na misje.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na inwestycje kościelne.

Zbliża się listopad. Miesiąc modlitwy za zmarłych. Imiona zmarłych, których będziemy wypominać można wypisywać na przygotowanych kartkach /są na stoliku za ławkami/ i można te kartki składać jak u Sióstr, a w Stroniu do skrzynki w przedsionku kaplicy, lub bezpośrednio u księdza, który przyjedzie odprawić Mszę św. Bardzo prosimy, aby imiona wypisywać w mianowniku. Prosimy również o porządkowanie grobów swoich bliskich na cmentarzu, ale tak aby nie zaśmiecać innym grobów. Trawy nie wrzucamy do pojemników tylko pod wskazane miejsce. Do pojemników składamy tylko wypalone znicze. Prosimy w miarę możności zabierać odpady do śmieci domowych. Porządkujmy tak, aby okazać szacunek naszym zmarłym.

Organizujemy Wieczór poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II, w piątek o godz. 1930. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie uczniów klas VIII.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom: Stronie Wieś. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Punkt Krwiodawstwa w Limanowej, ul. Piłsudskiego 61, zachęca do oddawania krwi w przyszłą niedzielę od 800 do 1230. Szczegóły na plakacie.